Poptávka
Nevíte si rady? Kontaktujte nás!
captcha
*
:
*
:
*
:
captcha
:
Kontakty

Kordt

Kordt
27.05.2013

KORDT má rozsáhlý, mezinárodně zavedený program kalibrů, měřicích přístrojů a polo- nebo plně automatických zkušebních zařízení, zejména na kontrolu závitů.

KORDT  má rozsáhlý, mezinárodně zavedený program kalibrů, měřicích přístrojů a polo- nebo plně automatických zkušebních zařízení, zejména na kontrolu závitů. Vedle toho jsou vícebodová měřicí zařízení jak konstruována, tak také vyráběna. Dále nabízí KORDT program normovaných stavebních částí, čímž zákazníkovi plní důležitou výpomoc při vytváření vlastních měřicích zařízení.

Stránky výrobce: www.kordt.de

Historie společnosti KORDT

Wilhelm Kordt založil v roce 1947 firmu KORDT jako továrnu na kalibry a měřicí přístroje. Své zkušenosti v technice šroubů sbíral nejprve u výrobce šroubů Bauer & Schaurte.Jako technický ředitel tam postavil závod na výrobu kalibrů závitů. K jeho úspěchům patřila výroba revolučních válečkových třmenových kalibrů.

KORDT má dnes rozsáhlý, mezinárodně zavedený program kalibrů, měřicích přístrojů a polo- nebo plně automatických zkušebních zařízení. Vedle toho jsou vícebodová měřicí zařízení jak konstruována, tak také vyráběna. Navíc nabízí KORDT program normovaných částí měření zákazníkovi důležitou výpomoc při vytváření vlastních měřicích zařízení.

V počátečních letech firmy KORDT byla základem výrobního programu výroba kalibrů pro závity a délkové míry.Brzy však Vilén Kordt pochopil velký ekonomický význam pro kontrolu a ovládání výrobních procesů.

K prvním výrobkům KORDT patřil mezi jinými optický zkušební přístroj profilů a povrchu, přestavitelný závitový kalibr CORDA-MOV a třmenový kalibr CORDOPRES. Roku 1966 byla představena s TRANSICORDem celosvětově první plně automatizovaná zkušební jednotka závitů, která nalezla uplatnění ve zkušebních střediscích a na postupových linkách.

Kromě toho vznikl ve spolupráci s AEG první elektronický měřicí přístroj délek ELTAS. Ten je možno vidět ještě dnes v Německém museu (Deutsches Museum).

Měřicí přístroje se staly pro moderní a ekonomickou výrobu zatím nepostradatelnou samozřejmostí. Zaručují optimální nastavení výrobního stroje, zajišťují trvalé ovládání procesu a umožňují statistické vyhodnocování a dokumentaci.

Přístroje KORDT jsou pro vás přínosem: např. CORDATEST a CORDITEST jsou uznávané měřicí prostředky pro vnější a vnitřní závity, realizující diferenční měření. To umožňuje získání nejdůležitějších geometrických parametrů závitů jen dvěma měřeními (viz také tiskopis „Diferenční měření - kvalita a hospodárnost při výrobě závitů".

Fotogalerie

Kordt
Měřidlo vnitřních závitů CORDITEST 5075.1
Měřidla hloubky závitů CORDICHECK
Ruční elektrické měřidlo na kontrolu závitů CORDIVIT 5910
Laboratorní měřidlo na kontrolu závitů CORDIVIT 5952
Pasametry CORDAMETER 4630
Měřidla pro kontrolu vnějších a vnitřních rozměrů CORDIPAR
Měřidla velkých vnějších a vnitřních rozměrů VARICORD
Tloušťkoměry CORDIX
Wilhelm Kordt